WYBORY KOMISJI ŁOWIECTWA PODWODNEGO

KOMISJA ŁOWIECTWA PODWODNEGO.
janusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2016, 11:37

WYBORY KOMISJI ŁOWIECTWA PODWODNEGO

Post autor: janusz » 26 mar 2018, 13:10

Szanowni Koledzy
z dniem 21 kwietnia upływa czteroletnia kadencja Zarządu Polskiego Związku Płetwonurkowania oraz,równolegle, kadencja Komisji Łowiectwa Podwodnego.Wybory nowego Zarządu PZP-n odbędą się na Walnym Zgromadzeniu Delegatów w Toruniu ,następnie nowy Zarząd mianuje członków Komisji na kolejną kadencję.W Walnym Zgromadzeniu Delegatów uczestniczyć będą delegaci klubów - członków PZP-n.-
- Stowarzyszenie Spearfishing Poland będzie reprezentował kol.Krzysztof Cybulski,klub Mares z Koszalina prezes Marian Kurtiak oraz Komisję Łowiectwa Podwodnego - Jan Więcławski.
Jest odpowiednia pora aby zastanowić się nad wyborem składu Komisji ,proszę zatem wszystkich łowców ,zainteresowanych tematem, o podawanie swoich kandydatur i propozycji z krótkim uzasadnieniem.Wszystkie glosy będą wnikliwie analizowane.
Pierwsza propozycja,którą otrzymałem jest pozostawienie dotychczasowego składu Komisji ,bez dokonywania jakichkolwiek zmian,natomiast moim zdaniem skład Komisji powinien ulec zmniejszeniu, z sześciu do trzech lub czterech osób.Spowoduje to przyspieszenie podejmowania decyzji oraz poprawi sprawność działania Komisji.
Oczekując na Wasze propozycje pozostaję z poważaniem.
Przewodniczący Komisji Łowiectwa Podwodnego
Jan Więcławski mail: jan@polandservices.pl
Awatar użytkownika
Paweł W.
Posty: 82
Rejestracja: 02 gru 2016, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WYBORY KOMISJI ŁOWIECTWA PODWODNEGO

Post autor: Paweł W. » 27 mar 2018, 7:50

janusz pisze: Pierwsza propozycja,którą otrzymałem jest pozostawienie dotychczasowego składu Komisji ,bez dokonywania jakichkolwiek zmian,natomiast moim zdaniem skład Komisji powinien ulec zmniejszeniu, z sześciu do trzech lub czterech osób.Spowoduje to przyspieszenie podejmowania decyzji oraz poprawi sprawność działania Komisji.
Genialne. Zgłaszam się pierwszy do wypadnięcia z gry :)
Awatar użytkownika
cormoran
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2016, 9:25

Re: WYBORY KOMISJI ŁOWIECTWA PODWODNEGO

Post autor: cormoran » 23 maja 2018, 13:12

Jak dobrze wszystkim zainteresowanym wiadomo upłynął czas kadencji PZP-n. Jak założyliśmy wcześniej rytm i okres kadencyjności Komisji Łowiectwa Podwodnego jest ściśle z nim związany. Z treści pisma zamieszczonego na forum dowiedziałem się, że na Walnym zgromadzeniu PZP-n łowiectwo podwodne reprezentowane było przez Krzysztofa Cybulskiego jako reprezentanta Stowarzyszenia Spearfishing Poland, Mariana Kurtiaka z klubu Mares Koszalin oraz Jana Więcławskiego z Komisji Łowiectwa Podwodnego. Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy dowiedziałem się, że mnie tam w ogóle nie było.
Pozwolę sobie wyprostować tą informację, która nie jest prawdą i wprowadza czytelników w błąd.

Zaproszenia na walne zebranie otrzymały kluby i zrzeszenia wcielone w struktury PZP-n. Dotyczy to tych organizacji i klubów, którzy opłacili składkę. Każdy z klubów miał prawo mieć czterech przedstawicieli lub inaczej ujmując oddać cztery mandaty w głosowaniu.
W głosowaniu brały udział wyłącznie osoby znajdujące się na sali podczas głosowania. Być może, przewodniczący komisji łowiectwa podwodnego miał chwilę słabości i nie zapoznał się z dokumentacją oraz programem zebrania, nie zorientował się, którym mandatem dysponuje. Wracając do tematu – oficjalnie Łowiectwo podwodne reprezentowane było przez:

Stowarzyszenie Spearfishing Poland
1. Krzysztof CYBULSKI
2. Radosław GACA w związku ze spóźnieniem się na rejestrację nie uzyskał mandatu, pozostał wolnym słuchaczem.

klub Mares Koszalin
1. Marian KURTIAK
2. Krzysztof KOBYLIŃSKI
3. Jacek MALINOWSKI
4. Jan WIĘCŁAWSKI

Zabrakło przedstawicieli
Klub Barakuda Stargard
4 mandaty
klub Tryton Kołobrzeg
4 mandaty.

Reasumując; proszę zauważyć, że na możliwych 16 mandatów oddaliśmy raptem 5 ważnych choć rozbieżnych głosów. Zgodnie z ustaloną jednomyślnie dyscypliną w tym po części kierując się innymi intencjami. Świadczy to o słabym zainteresowaniu przyszłością sportowej rywalizacji w łowiectwie podwodnym w Polsce i reprezentowaniem barw kraju za granicą. Braku przygotowania merytorycznego i braku świadomości. Ważne rzeczy dzieją się bez nas bo, nie chcemy w nich uczestniczyć. Mamy szansę być architektami przyszłości łowiectwa podwodnego szkoda, że brakuje odwagi i chęci, by wziąć sprawy we własne ręce. Nie oddając głosu tym samym głosujemy na kogoś, kto będzie decydował za nas. O naszej przyszłości, dbał o nasze interesy, zadba o nasze usytuowanie. Czy wszyscy jesteście zadowoleni z obecnej sytuacji?
1BREATH 1SHOT 1KILL
Awatar użytkownika
cormoran
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2016, 9:25

Re: WYBORY KOMISJI ŁOWIECTWA PODWODNEGO

Post autor: cormoran » 23 maja 2018, 13:59

Odnosząc się do propozycji przewodniczącego w sprawie kandydatów do prac w komisji i zapoznając się z przedstawionymi argumentami uważam, że ograniczenie składu komisji do trzech osób nie wiele już się różni od ograniczenia do jednej słusznej i właściwej osoby. Cytując autora „Spowoduje to przyspieszenie podejmowania decyzji oraz poprawi sprawność działania Komisji”. Absolutnie nie zgadzam się z tym argumentem.
Zebrane doświadczenie na przestrzeni kadencji ustępującego składu komisji utwierdza mnie w przekonaniu, że gdybyśmy sami nie zadbali o zaspokojenie podstawowych potrzeb związanych ze startem w zagranicznych zawodach mielibyśmy poważne kłopoty w startach o ile nie musielibyśmy z nich zrezygnować. Dlaczego? dobre pytanie do przewodniczącego.

Sądzę, że poprzez zmniejszenie ilości członków w komisji tym samym pozbawia ona kontroli oraz ogranicza dostęp innych poglądów i zdań. Pachnie mi to znajomym modelem i stylem pracy. Władza jednostki lub wąskiej grupy osób pozostającej poza kontrolą społeczną nosi jej znamiona. Ton wypowiedzi i użyte argumenty utwierdzają mnie do wyróżniających się predyspozycji do akceptowania i podzielania antydemokratycznych przekonań, uwidaczniających się w konserwatywnych poglądach i postawie, a także w postrzeganiu świata przez pryzmat stereotypów i schematycznego „ sztywnego” rozumowania. Cechą charakterystyczną jest tendencja do idealizowania własnej postawy, szczególny respekt dla władzy, karania osób naruszających „obowiązujące normy”. Mając na uwadze i zrozumieniu definicji pojęć demokracji w jej pełnej formie zwracam się do kolegów o przystąpienie do prac mających na celu uporządkowanie spraw formalnych z działalnością komisji. Komisja, do której zostaliśmy powołani to grupa najbardziej aktywnych i zaangażowanych łowców. Ludzi cieszących się uznaniem i zaufaniem środowiska. Wielokrotnie potwierdzaliśmy pewność siebie i podjętych decyzji niejednokrotnie w trudnych ekstremalnych warunkach. Dzisiaj powinniśmy to zrobić siedząc za biurkiem.
1BREATH 1SHOT 1KILL
ODPOWIEDZ