Zmiany w regulaminach zawodów

Zawody krajowe.
bruner
Posty: 131
Rejestracja: 05 gru 2016, 1:57

Zmiany w regulaminach zawodów

Post autor: bruner » 27 sie 2019, 23:50

Odnośnie regulaminu zawodów DMP jesień 2019:
Fajnie, że w regulaminie pojawiły się potrzebne nowości. Zapis o minimalnej odległości pomiędzy polującymi powinien być (moim zdaniem)doprecyzowany w dwóch aspektach.
Po pierwsze, że jest on obowiązujący łowcę polującego, a nie przemieszczającego się po powierzchni (zmieniając rejon, przemieszczając się, wpływając za np. cypel nagle natykam się na polującego za nim łowcę i co wtedy? Jaka w tym wtedy moja wina?
Po drugie zapis o minimalnej odległości pomiędzy zawodnikami w wodzie równej 15 m jest nieegzekwowalny (jak sprawdzić to pod wodą?, a większość potencjalnie wypadkowych spotkań oko w oko z czyjąś napiętą kuszą jest właśnie pod wodą), a jeżeli już to odległosć w nim ustanowiona powinna być znacznie większa. I to nie odległosć pomiędzy zawodnikami a pomiędzy bojkami. Przy długości linki wymaganej jako min 10 metrów, przy znacznych przecież odległościach jakie potrafimy polując przemierzyć pod wodą, oraz przy coraz większym zasięgu kusz (rollery) plus naszej wizurze rzędu 3 metrów to te odległości powinny być (sądzę) minimum 50 metrów pomiędzy bojkami (dotyczy łowcy podczas polowania, a nie podczas przemieszczania się po powierzchni). Pierwszeństwo na danej miejscówce ma ten łowca, który znajdzie się na niej wcześniej.

Nie chcę być złym prorokiem ale 15 metrów to proszenie się o problemy.
Piotr Gruszeczka; gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich
mpakos
Posty: 51
Rejestracja: 01 wrz 2019, 21:06

Re: Zmiany w regulaminach zawodów

Post autor: mpakos » 01 wrz 2019, 21:13

Piotrze - słuszne uwagi - zostanie to doprecyzowane w najbliższym czasie, a na pewno omówione na odprawie. Namawiam wszystkich do zapoznania się ze zmienionym regulaminem i zgłaszania ewentualnych uwag.

Michał
ODPOWIEDZ