Echosonda LOWRANCE Elite-4X HDI

Zamieść w tym dziale Ogłoszenie o chęci SPRZEDAŻY przedmiotu lub usługi.
HunterSub
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2016, 17:47

Echosonda LOWRANCE Elite-4X HDI

Post autor: HunterSub » 22 sty 2017, 16:01

Sprzedam echosondę LOWRANCE model Elite-4X HDI.

Opis pod tym linkiem: http://www.echosonda.pl/lowrance-elite-4x-hdi.html
Sprzęt używany sporadycznie, w bardzo dobrym stanie technicznym i w pełni sprawny.

Ulepszenia:
• na wyświetlaczu poliwęglanowa folia ochronna, którą nakleiłem zaraz po kupnie (lubię jak sprzęt się nie niszczy),
• specjalny, wodoszczelny pojemnik na pakiet akumulatorów 4 x 18650 (wymagana ładowarka 4 x 18650) - pod tym linkiem jest bardzo dobra, ale są też tańsze: http://allegro.pl/ladowarka-li-ion-ni-m ... 66942.html,
• specjalna, wypalana laserem podstawka z szybkozłączką do montażu na pontoniku. U mnie była na Okipie 2, ale pasuje do wszystkich pontoników,
• specjalnie zaprojektowane i wykonane szybkie mocowanie czujnika sonaru pod pontonikiem.

Sprzęt w całości zaprojektowany do użytkowania na pontoniku łowieckim.
Sprzedaję cały komplet oraz zapewniam pełne wsparcie podczas montażu, a jest on szybki i prosty.

Jeśli ktoś chce wyposażyć swój pontonik w bardzo dobrej jakości sonar, bez kombinowania i przeróbek, to ma okazję kupić sprawdzonego i dobrze zaprojektowanego gotowca.

Echosondę sprzedaję tylko dlatego, iż ten model nie posiada GPS-a.

Z uwagi na moją nominację do kadry narodowej i planowane wyjazdy zagraniczne na wody morskie, chciałbym mieć sprzęt z GPS-em.
Na nasze śródlądzie GPS nie jest potrzebny, a uzbrojenie swojego pontoniku w sonar zapewnia łatwiejsze wyszukiwanie ciekawych miejscówek, zwłaszcza na nieznanych akwenach.

Ja dzięki niej znalazłem wiele ciekawych miejsc w jeziorze, które niby znałem od wielu lat.
Teraz już sobie nie wyobrażam wypraw w nieznane miejsca bez tego sprzętu.

A jak nie ma ryby, to można sobie płynąć i oglądać na ekraniku, co się dzieje w wodzie. Też fajna rozrywka ;-).

Cena całego kompletu: 950 zł z wysyłką.

Zachęcam do zakupu. Taki zestaw, to rzadkość.
Zdjęcia zamieszczę, jeśli będzie ktoś poważnie zainteresowany.
sharky
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2016, 21:36

Re: Echosonda LOWRANCE Elite-4X HDI

Post autor: sharky » 20 lut 2017, 8:54

Krzychu ile czasu trzymają akumulatory ?
HunterSub
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2016, 17:47

Re: Echosonda LOWRANCE Elite-4X HDI

Post autor: HunterSub » 20 lut 2017, 9:18

Arek, w cały jeden dzień pływania ich nie wyczerpiesz.
Je je miałem na 2-3 polowania, ale włączałem echo dopiero, jak było potrzebne.
Jeśli za każdym razem przed polowaniem je naładujesz, to temat echa masz zamknięty. Akumulatory nie są nowe, ale dają radę. Zawsze można wymienić na Panasonic, ale nie ma takiej potrzeby.

Echosondy cały czas się nie używa. Włączam ją tylko na przeloty między łowiskami. Jak już jestem na łowisku, to wyłączam.
Sygnały z echosondy płoszą ryby. Zwłaszcza okonie. Nigdy jej nie używałem do namierzania ryb (chociaż można). Za to świetnie nadaje się do wyszukiwania dobrych miejscówek, których nie ma nigdzie na mapach batymetrycznych. Tu jest moc :-).

Kilka dni temu udoskonaliłem pojemnik na akumulatory.
Normalnie i na szybko akumulatory były zlutowane w jeden pakiet. Teraz można je osobno ładować do specjalnego koszyka i bez problemów z niego wyciągać, przekładając do ładowarki. Wymiana na nowe też nie stanowi żadnego problemu. Udoskonaliłem też gniazdo, które uszczelnia wylot kabla z zasobnika.
Wszystko może zostać totalnie zalane, a zasobnik wszystko wytrzyma. Można go nawet zanurzać pod wodę.

Zasobnik jest obecnie mocowany na gumę, ale już knuję, jak by go mocować na jakiś szybki zatrzask. Nie wiem w sumie, czy będzie to komuś potrzebne, ale zawsze jest to dodatkowa opcja do wyboru. Zależy od sposobu zamontowania na pontoniku.
sharky
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2016, 21:36

Re: Echosonda LOWRANCE Elite-4X HDI

Post autor: sharky » 24 lut 2017, 18:58

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Co prawda mam na razie masę wydatków ale temat echosondy zawsze mi się kołatał po głowie. Jeśli się podniosę finansowo a sprzęt będzie jeszcze do sprzedania to czemu nie. Aczkolwiek też się zastanawiam czy nie zainwestować od razu w echo z gps ?
HunterSub
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2016, 17:47

Re: Echosonda LOWRANCE Elite-4X HDI

Post autor: HunterSub » 26 lut 2017, 22:07

No to już musisz sobie przekalkulować.
Gotowy zestaw instalacyjny, to na pewno duża wygoda. Nowa sonda z GPS natomiast, to na pewno lepszy wybór, ale żeby to potem zamontować i było przyjazne w użyciu, trzeba się sporo nakombinować. Co byś nie zrobił i tak trzeba przewidzieć dodatkowe wydatki na instalację. Wodoszczelny pojemnik na akumulatory, montaż, uszczelnienie i musisz jeszcze pomyśleć, jak zamontować czujnik pod pontonikiem. Zostaje też sporo kabla, z którym trzeba coś zrobić. Mam tokarkę, frezarkę, dostęp do lasera, ale jak pomyślę, że będę musiał powtórzyć cały montaż, to się nie cieszę :-).
ODPOWIEDZ